Výjezdy - stříhaní psů - Psí salon Goliáš - Krnov | Salon pro Vaše domácí mazlíčky

+420 776 896 978
Přejít na obsah
Služby

Každou středu jezdím za klienty domu

Před návštěvou salonu
Určitě už někteří máte zkušenosti se salonem a s jeho provozem, přesto prosím objednejte se na stříhání, trimování nebo koupání s dostatečným předstihem.

Již při objednání je nutné upozornit na pejska se sklony k agresivitě, poprvé stříhaného, na srst zanedbanou, na háravou fenku, psa po úraze, lékařské zákroky, kožní nebo ušní problémy, alergie, epilepsie či jakékoli jiné informace o problémech Vašeho  pejska, které mohou jakýmkoliv způsobem prodloužit dobu úpravy. Objednávejte jen zvíře zdravé, bez infekčních kožních onemocnění a parazitů.

Doma psa vykoupejte (pokud objednáváte pejska i na koupání, tak doma nekoupejte)  a rozčešte do rovna. Pokud nezvládnete svého psa pravidelně česat, je lépe domluvit si častější návštěvu salonu nebo volbu střihu, který  nevyžaduje tolik péče. Někteří jsou vážně česáni jen jedenkrát za 3 měsíce při zkracování srstí!! Pokud je pes zacuchaný, sdělte to  při objednávání. V tomto případě se pejskovi snažím zacuchaná místa vyčesat, pokud to není možné vystřihnu a navrhnu kratší střih, aby se pejskovi srst tak rychle necuchala.

Pejsek také musí na pracovním stole  v klidu stát, aby bylo možné ho ostřihat bez rizika úrazu - střihnutí (uši, jazyk,..), spadnutí ze stolu, atd.

Štěňátka to lze naučit. Avšak se staršími pejsky se na stole nemůžu prát a přetahovat, může dojít ke zranění - střihnutí do jazyka, střihnutí do ucha, píchnutí nůžkami do oka, ale i kousnutí střihače od vystrašeného pejska.

Ke stříhání psů patří také takzvaná šibenice, provázek, který má pes volně na krku, aby neseskočil ze stolu. V žádném případě neslouží k věšení psů nebo jejich znehybnění, jak si mnozí lidé myslí. Pes moc dobře ví, kdy ten provázek na krku má. Je to pro jejich bezpečnost. Název tohoto zařízení je tedy dost zavádějící.

Jde-li pejsek na trimování, před návštěvou salonu nekoupat. Vykoupání před trimováním znamená, že pejsek nepůjde otrimovat (srst bude měkká, nepůjde vytrhat). Zákazník, který se nechá poučit a psa si nechá po trimování i okoupat bude mít výhodnější cenu.

Pokud se objednáte jen na střihání - je nutné, aby byl pes před návštěvou salonu pečlivě vykoupaný v kvalitním šamponu - do hloubky až na kůži - den před návštěvou, pečlivě vyčesaný a vysušený.

Po příchodu do salonu se   domluvte na vaší představě o tom, jak bude zvíře po úpravě vypadat (pro přesnou představu doneste  foto) a jaké další služby si přejete (stříhání drápků, vytrhávání a vyčištění uší, jsou součásti služby).

Práce na špinavém, nebo špatně vykoupaném pejskovi.
U špinavého pejska musím řešit přílišné ztupení nožů na stříhací hlavě, chlupy se k sobě lepí a samotné stříhání je náročnější, zdlouhavější a nikdy nemohu docílit takové kvality, jako když je srst dobře vykoupaná a odmaštěná.
Ve špinavé srsti, právě v chlupovém tuku jsou přilípnuty choroboplodné zárodky a vajíčka různých endoparazitů, které mohu při stříhání vdechnout a onemocnět.
Budete-li vyžadovat práci i na takto špinavém pejskovi, budu si přiúčtovávat 50% ze základní ceny.

Práce na zablešeném pejskovi
Do 3 blech jsem ochotná tolerovat tento stav. Při větším zablešení si majitel musí být vědom toho, že taková práce je opravdu náročná a hlavně, musím celé prostředí řádně ošetřit, aby tyto příživníci nenapadali další příchozí pejsky.
Jedná se o to, že musím ošetřit sebe, aby na mě blešky neskákaly, musím ošetřit samotného psa a musím ošetřit i celý prostor, aby se blešky nemohly dále šířit. To vše je náročné na množství přípravku, je to náročné na práci a také na čas. Proto silněji zablešený pes bude bez předchozího upozornění na tento stav odmítnut.
Podle stupně zablešení a množství spotřebovaných antiparazitik  150,- !  Nad  3ks vytažených klíšťat 10,-/ks !

Přítomnost majitele při stříhání a úpravě nedoporučuji a vy si mezitím můžete zařídit spoustu potřebných věcí a po dohodnuté době si svého krasavce vyzvednete. Pokud je váš mazlíček na vás silně fixovaný, hysterický a neposlušný, je lepší, ponecháte-li ho samotného.  Sama mám zkušenosti z kurzu, kdy pejsek jen slyšel pánička v čekárně začal být hned neklidný, neposeděl a úprava se tím prodloužila. Psi se totiž v salonu chovají podobně jako dítě u lékaře a hrají na své páníčky různá divadélka. Když je majitel se psem a ještě ho třeba drží, tak pes kvílí a třepe se, ale jakmile se za majitelem zavřou dveře, tak se takových 98 procent psů naprosto uklidní. Pes má z neznámého prostředí a cizího člověka přirozený respekt a je ve většině případů poslušnější.

Stříhání je pro psa určitá zátěž. Váš pejsek byl dle svého nejlepšího svědomí hodný a moc se na vás těší. Proto pro něj přijďte včas. V případě, že bydlíte v blízkosti našeho salonu, můžeme se domluvit, že Vám zavolám jakmile bude pejsek upraven a připraven k vyzvednutí.

Vaše spokojenost a radost je pro mne největší odměnou a ráda se s Vámi i vaším čtyřnohým přítelem setkám při další návštěvě.

Přijďte včas! Pokud se vám domluvený termín nehodí, včas se omluvte a přeobjednejte.

Jste-li objednáni a nemůžete se dostavit je vhodné dát vědět, že nepříjdete. Stačí sms s termínem objednání a informací, že se nedostavíte. Uvolněný termín může využít jiný zákazník.
Pes by měl být svým majitelem před úpravou dostatečně vyvenčen.

Stříhání doma
Tuto službu nabízím  pro majitele starších a nemocných pejsků, kteří sami nemohou dojít z důvodu stáří nebo nemoci a rádi by poskytli svému kamarádovi to nejlepší.


Příprava bytu na stříhání pejska:
Při úpravě pejska v domácím prostředí prosím o poskytnutí následujících nezbytných věcí:
1) Stůl - nejlépe kuchyňský, s přístupem aspoň ze dvou stran.
2) Podložka pod pejska - dává se na stůl, aby byl stůl chráněn před poškrábáním a aby pejsek neklouzal. Nejvhodnější je stará deka přes celou šířku stolu nebo protiskluzová podložka do vany. Nemáte- li nic vhodného, je třeba na to při objednávce upozornit.
3) Zásuvka - nejlépe v blízkosti stolu nebo s prodlužovacím kabelem.
4) Světlo - na stříhání pejska je potřeba dobré osvětlení, obzvláště v zimním období nebo při stříhání pejska s tmavou srstí nebo s problematickou kůží ( bradavičky, bulky ). Nejvhodnější je kuchyňský lustr, případně dosvětlení přenosnou lampou.
5) Koš na ostříhané chlupy ( případně igelitová taška), aby se co nejvíc zabránilo roznesení chlupů po bytě.

Návrat na obsah